flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Показники діяльності суду за 1 півріччя 2016 року

 

 Додаток №1

до рішення Ради суддів України № 28 від 02 квітня 2015 року

Базові показники роботи суду

                           

Формулювання показника

Необхідні визначення, що стосуються рекомендованого показника

Одиниця виміру

Відповідність міжнародній практиці

Звітній період

(01.01.2016-30.06.2016)

1

 

 Кількість та відсоток справ та матеріалів, загальний термін проходження яких триває понад один рік.

 

Загальний термін проходження – з дня отримання справи чи матеріалу до дня постановлення судового рішення.

Даний показник стосується справ та матеріалів, що перебувають в провадженні та в процесі розгляду питання про відкриття провадження на перший та на останній день звітного періоду, а не за увесь звітний період. Дані на останній день поточного звітного періоду дорівнюють даним на перший день наступного звітного періоду.

Звітний період: місяць або квартал (в межах окремого суду), один рік (в межах суду та всієї судової системи).

Кількість - актуальне число, яке завжди доступне в автоматизованій системі діловодства.

Відсоток обчислюється як кількість справ, в яких загальний термін проходження триває понад один рік поділена на загальну кількість справ, що перебувають в провадженні та в процесі розгляду питання про відкриття провадження на останній день звітного періоду.

ціле число та відсоток

застосовується в Міжнародній схемі досконалості суду (Австралія, США, Сінгапур та інші країни)

Залишок справ та матеріалів на 01.01.2016  - 1451; з них таких, що перебувають на розгляді понад 1 рік – 235, тобто 16.2%

 

Залишок нерозглянутих справ та матеріалів на 30.06.2016 – 1993; з них таких, що перебувають на розгляді понад 1 рік – 154, тобто 7.7%.

 

Висновок: за 6 місяців залишок нерозглянутих справ та матеріалів збільшився, проте залишок справ та матеріалів, що перебувають на розгляді понад 1 рік суттєво зменшився

2

Відсоток розгляду справ.

 

Обчислюється за формулою, рекомендованою Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (ЄКЕП):

кількість розглянутих справ та матеріалів за звітний період поділена на кількість нових справ та матеріалів, що надійшли за звітний період та помножена на 100 відсотків.

Звітний період: місяць, квартал (в межах суду); півріччя, рік (в межах суду та в межах всієї судової системи).

Показник застосовується для вимірювання ефективності роботи суду з розгляду справ: значення показника більше 100% свідчить про те, що в даний звітний період залишок нерозглянутих справ скорочується; значення показника 100% свідчить про те, що в даний звітний період залишок нерозглянутих справ не змінюється; значення показника менше 100% свідчить про те, що в даний звітний період залишок нерозглянутих справ збільшується.

Відсоток

Один з основних показників, що використовуються в країнах Ради Європи, а також США та в країнах-членах Міжнародного консорціуму за досконалість суду.

Зважаючи на простоту обчислення та об’єктивність, даний показник є одним основних показників порівняння ЄКЕП ефективності відправлення правосуддя в різних країнах Ради Європи.

73.9%

3

Середня кількість розглянутих справ на одного суддю.

Цей показник свідчить про продуктивність розгляду справ. Обчислюється як кількість розглянутих справ та матеріалів за звітний період поділена на фактичну кількість суддів.

Звітний період: місяць, квартал (в межах суду); півріччя, рік (в межах суду та в межах всієї судової системи).

Число

Показник рекомендований ЄКЕП для користування в національних системах оцінки якості роботи суду, проте ЄКЕП не застосовує цей показник для порівняння продуктивності розгляду справ в різних країнах.

Показник також застосовується в судах США та країнах-членах Консорціуму за досконалість суду.

364

4

Середня кількість справ та матеріалів, що перебували на розгляді в звітний період в розрахунку на одного суддю

Обчислюється як кількість справ та матеріалів, що перебували на розгляді в звітний період поділена на фактичну кількість суддів.

Звітний період: місяць, квартал (в межах суду); півріччя, рік (в межах суду та в межах всієї судової системи).

Число

Показник застосовується в деяких країнах Ради Європи та США.

673

5

Середня тривалість розгляду справи (днів)

Обчислюється як середнє арифметичне загальної тривалості перебування справи в суді з дня її реєстрації до дня прийняття рішення. В міжнародній практиці цей показник вираховується на основі календарних днів, тобто як робочих, так і не робочих.

Оскільки цей показник передбачає врахування всіх справ, що розглядалися судом за звітний період, необхідною передумовою для вірного обчислення цього показника є коректне функціонування автоматизованої системи діловодства.

У випадку, якщо автоматизована система діловодства не може задовольнити вимоги по обчисленню цього показника, альтернативним методом є експертний огляд вибірки справ за звітний період.

Звітний період: рік (в межах суду та в межах всієї судової системи). Використання цього показника частіше, ніж раз на рік не є доцільним.

Кількість днів

Показник рекомендований ЄКЕП для користування в національних системах оцінки якості роботи суду, проте ЄКЕП не застосовує цей показник для порівняння продуктивності розгляду справ в різних країнах.

Показник також застосовується в судах США та країнах-членах Консорціуму за досконалість суду.

24